ŞEHZADELER : MUSTAFA, UDAY VE BİLAL OĞLAN (2)

ŞEHZADELER : MUSTAFA, UDAY VE BİLAL OĞLAN (2)

Nusreddin hoca kiremit aktarmak için çıktığı damdan yine düşmüş. Komşular başına toplanmışlar; “Amanın hoca yine damdan düşen birini mi getirelim ?” diye sorduklarında, hocadır, “Boşverin” demiş, “Damdan düşmek nedir ki ?.. yakında iktidardan düşecekleri getirin. Onlara benim iki çift öğüdüm olacak”.

“Bir kişi özünde ikilik olsa
Hak’kın didarını görmez billahi
Hor bakarsa evliyanın yoluna
Eli bir gerçeğe ermez billahi”
(Pir Sultan Abdal)
Saddam Hüseyin’in hükümet toplantılarında bakanlarının ellerini sürekli masanın üzerinde tutma zorunluluğu vardı. Elini masanın altına kaydıran bilirdi ki anında alnından çattadanak vurulacaktır.

CABINET MEETING

Alpha Centauri üç yıldızdan oluşan bir yıldız kümesidir ki güneşimizden sonra dünyamıza en yakın yıldız kümesidir. Bu kümenin ışıkları birbirlerine yakın olduğundan tek yıldızmış gibi göz aldatmaktadırlar. Hüda gostermesin, ses hızıyla giden bir uçağa binseniz, Alpha Centauri’nin en yakın yıldızına 4 yıl, ikibuçuk ay içinde şıppadanak varırsınız.

SADDAM YAKALANIYOR

(Saddam’ın yakalanışı)

“Bir insan yezidin yüzüne baksa
Gayet gökçek olsa şol meyli aksa
Ol müslim bacıdan zürriyet doğsa
Arsız meydanında kalır billahi”
(PSA)

Şehzade Uday malvarlığındaki yüzlerce çok bahalı arabadan birine süvar olup, Bağdat sokaklarında dehşet estirir, gözünün beğendiği kadınları kızları yoldan kaldırıp sarayındaki özel tecavüz odalarına götürür idi. Bazılarına işkence edip öldürdüğü bilinirdi lakin şehzade olduğundan hiç kimseden karşı bir ses çıkabilemez idi.

UDAY HUSSEIN

UDAY

Qusay

QUSAY

Görkemli uzayın küçücük bir bölümünü size şöyle ballandırayım: Hacı bekir lokumundaki şeker tozunun bir zerresini alın. Bu zerrenin çıplak gözle katiyyen görülmediğini görüp, anında görgünüzün arttığını göreceksinizdir. Sevgili güneşimiz bu lokum tozu büyüklüğündeki dünyamızdan ikibuçuk santim uzaktadır. Bu ikibuçuk santimin her milimetresine 400 adet dünya sığar. Tam bu sırada ise, “Alpha centauri”, altıbuçuk kilometre uzakta ikamet etmektedir ki inanmayan neuzibillah ossaat kafir olur. Aşağıda, “Alpha Centauri”nin, çılgın bir gök taşının yaptığı çizginin hemen altındaki güzel bir pozunu göreceksiniz. Heyhat biz görüntülüyemiyoruz , çünkü Alpha Centauri ancak güney yarımküredeki insanlara kendini görüntületiyor.

ALPHA CENTAURI

“Bir mümin yezide kızını verse
Anası babası ilayık görse
Yüz bin kere başı secdeye varsa
Hak da günahından geçmez billahi”
(Pir Sultan Abdal)

 

Uday’ın bilinen başarıları (!) içinde, gol atamayan Irak’lı futbolcuları falakaya yatırması, Olimpiyad takımında başarısız olan sporculara işkence yapması, babasının bakanlarından birinin 12 yaşındaki kızını kaçırıp kızın direnen babasını öldürmesi, Saddam’ın korumacılarından Kamal Hana Jajo’yu evindeki bir içki-seks partisinde döverek herkesin içinde öldürmesi vardır ki bunların filmi bile yapılmıştır ; “The Devil’s double”.

NAWAF AL-ZEİDAN, Saddam’ın uzaktan akrabası olup, Saddam’ın sayesinde Irak’ın en zenginlerinden biri olmuştur. Nawaf, Musul’daki malikhanesine sığınan Uday ve Qusay’ı Amerikalı’lara ihbar etmiş, Amerikalı askerlere kapıyı açmış, Uday, Qusay ve Qusay’ın oğlu 14 yaşındaki, adı benzemesin, küçük şehzade Mustafa’nın öldürülmesini sağlamıştır..

Nawaf Al-Zeidan Amerika tarafından anında 30 milyon dolar ile ödüllendirilmiş, bu parayı hemen “sıfırlayan” Nawaf, Amerika’nın yardımı ile Irak’tan kaçırmış, şimdilerde ise, Avrupa ya da Amerika’da sefahat içinde yaşamaktadır.

Saddam-Hussein-hanging-AFP

                      (Saddam’ın sonu)

Saddam’ın iki şehzadesi Uday ve Qusay’in, dünyanın en pahalı arabalarından oluşan özel arabaları, mücevherleri, sarayları, onları hoş tutan yüzlerce cariyeleri nerededir şimdi acep ?

“Pir Sultan’ım der ki üçler yediler
Kırklar da bu demde hazır idiler
Bağdad’ı Basra’yı verdi dediler
Aslı nedir neye verdin Bağdad’ı ?”

(Pir Sultan Abdal)

Gözleriniz hep yükseklerde ve iyilik içinde  olsun.

(ARKASI GELECEK)

Timur Sumer

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: