ŞEHZADELER : MUSTAFA, UDAY VE BİLÂL OĞLAN (3)

KACMA

ŞEHZADELER : MUSTAFA, UDAY VE BİLAL OĞLAN (3)

20 Mart bahar ılımınız mübarek olsun sevgili yâran.
“Köroğlum der ki kalmışım nâçar
Serçenin gönlünden şâhinlik geçer
Şâhini görünce ormana kaçar
Gider tenhalarda kahraman olur” (Köroğlu)
                      ***

Nusreddin hocanın evine bir kez daha hırsız girmiş, Yatağını, yorganını, üç kuruş paracıklarını, seccadesini, kavuğunu, alıp gitmişler. Hocadır, “ahh..vah !.” diye” döğünürken komşular yetişmiş. “Aman hocam” demiş birisi, “insan kapıya bir köpek bağlamaz mı ? Ya da alarm sistemi kurdurmaz mı ?” Bir diğeri, “Hocam bakan oğlu misali evinde, altı yedi tanecik de olsa, kasa bulundursaydın ya ? Hadi olmadı sağlam birkaç ayakkabı kutusu da mı bulamadın ?” “Bari polise haber verelim..” demiş ötekisi.

“Hadiyin ordan lan bre komşular” demiş hoca. “Anladık.. yine, hâliyle, hırsızın hiçbir kabahati yok…lâkin yakalansalar ne fayda ?.. Hırsızı salıvermelerinden geçtim, bizi içeri alırlar diye telâş etmekteyim.”

Bu yazı elbet gecikti. Haberlere yetişmenin mümkünü yok. Sâniyen artık gök kubbede söylenmedik lâf kalmadı mi acep ??

                                                 ***

17 Aralık’ta Türk Cumhuriyet Tarihinin en büyük yolsuzluk-hırsızlık-rüşvet operasyonu yapıldı. Bakan çocuklarının evinde milyonlarca dolar-avro-para kasaları-para sayma makineleri bulundu. Resimlendi, belgelendi ve tüm millet seyretti. Ayakkabı kutularından Milyonlarca Avro tutarında avanta para fışkırdı.
Erdoğan ile Bilâl oğlan arasındaki konuşmalar yayınlandı. Erdoğan “bunlar montaj-dublâj” dedi. Fakat bu ses kayıtlarının sahte olduğunu kanıtlayacak işlemleri nedense başlatamadı.
Aksine, konuşmanın doğruluğunu, Prenses Sümeyye’nin o gün 09.00 THY uçağı ile 1F koltuğunda seyahat etmesinden, saat 11.00 de Bilâl oğlanın yanına gelmesinden, aynı gün aile Avukatı Ömer Faruk Akbulut’un Şehrizâr Konaklarından 1-2-3-4-5-6 numaralı 6 villa almak için 14 Milyon 507 Bin 391 TL karşılığı döviz yatırmasından anlıyoruz. (Bilâl paraları âcilen sıfırlıyor)
Erdoğan, operasyonu yapan Savcıları-polisleri darmadağın etti.
(BU BAGLANTI BAZI GÜÇLER TARAFINDAN SANSÜRLENMİŞTİR)

hmet-Burak-Erdoğan_6e7140a5-9b49-49f6-beda-f1c030949dea_4_662BC4F5-0F64-4F6D-8F17-9E62C150752E

 

Şehzade Ahmet Burak Erdoğandan söz ederek başlıyacaktık : Ehliyetsiz araba kullanıp kırmızı ışıkta geçerken, Ünlü sanatçımız Sevim Tanürek’e çarpıp öldürmüş, belediye görevlileri asfalttan fren izlerini silmiş, Belediye başkanı babasının torpiliyle kurtulmuş, af buyurun “taşak kanseriyim” diye askerlikten sıyırmış, lâkin evlenip çoluk çocuğa karışmış, genç yaşta altı gemicik sahibi olmuş Burak Erdoğan. Bir de gördük ki bunları duyma özürlü sultan bile işitmiş, bize de yazacak konu kalmamış.

***

Hayanı Burak oğlan
Askerden kaçak oğlan
Gemicikler alasın
Kanserli taşak oğlan (TS)

                                 *** 

Sevim Tanurek 5

***

GEMICIK : TIKLAYINIZ

Kişi kâmil oldu mu üstâd  mertebesinde,
Ona madde üstünde bir değer vereceksin…
Baktın ki; hâli, tavrı değişti meclise gelişte,
Çüüşşş… deyip, sırtına bir semer vereceksin!. (Şair Eşref)

                                     ***

Bu yıl İlkbahar ılımı (“Spring equinox”), 20 Mart 2014, Perşembe günü öğleden sonra saat 12:57 olacaktır, sakın ola ki kaçırmayasınız. Bu konuda daha önce yazmış  olduğumuz bir risâleyi de aşağıda “tık”ınıza açmış bulunmaktayız; güle güle tıklayıp hayrını görün.

***

AŞIK VEYSEL, GÜNEBAKAN ÇİÇEKLERİ VE NEVRUZ BAYRAMI : TIKLAYINIZ

Bakan çocukları var, vakıfçı oğlan var, villacı kız var, tokatçı enişte var, komisyoncu kayınpeder var, çantacı bacanak var, çiftlikçi dünür var, emekli maaşıyla 44 daire sahibi olan kaynana var.
                         ***

Villacıyı yağlarım
Türbanımı bağlarım
Kaset yapılır diye
Gece gündüz ağlarım (TS)

***

Sultânımız havuzda mayo ile güneşlerken komşu villalardan bacaklarını görürlerse maazallah boyunca günaha girer. Lâkin, çalıntı parayla bu villayı satın almak ise 

***

sumeyye3

elbet sevaptır.

***

SUMEYYE VE VILLA TANIMI (TIKLAYINIZ)

***

“Köroğlu der öğündüğün
Taşlar alıp dövündüğün
Arka verip sığındığın
Koca çamlar yerinde mi ?” (Köroğlu)

***

Ay ve gezegenlerin, aydınlık parçası ile karanlık parçasını ayıran çizgiye “ara çizgi” ya da “Terminatör” denir. Dünyamıza uzaydan baktığınızda gördüğünüz gece ile gündüzün ayrıldığı çizgidir bu.  20 Mart’ta “ara çizgi” hem kuzey hem güney kutbunun üzerinden aynı anda geçer. Lâkin atmosferimizin güneş ışığını kırması (“refraction”) nedeniyle hem güney hem de güney kutbunda 20 Mart’ta 24 saat güneş pırıldar ve iki kutupta da 24 saat gece olmaz.

***

Gerçek bir olay:
Adamcağız AKEPE mitinginde avazı çıktığı kadar “İbnee!!” diye bağırıp fikrini belirtmiş. Adamcağızı ossaat derdest edip Başçalana hakaretten hakimin karşısına çıkarmışlar. “Ne var bunda hakaret olacak hâkim bey ?” demiş. “Ben de eşcinselim ve bana ‘ibne’ denilmesine hiç kızmam”.

Sandıktan çıktığım sürece her haltı yerim, her yasayı çiğnerim, anayasayı askıya alırım, polis şiddetini artırırım, her türlü yalanı siyaset için söylerim, kitleleri istediğim gibi aldatırım, 1’i 5, 10’u 100 ; olmayanı varmış gibi, olanı yokmuş gibi gösteririm.. Günde 5 nutuk atar, milletin kafasını yıkarım. Yolsuzluk yaparım, ihâleleri istediğime verir, oradan gelecekleri istiflerim..

***

“Köroğlu der ki karıdım
İhtiyar oldum çürüdüm
At yoruldu ben yoruldum
Hırsız indiri bindiri” (Köroğlu) (“Hırsızı ben ekledim TS) 

***

Bahar ve güz ılımlarında dünyamızın her noktası “ara çizgiyle” 90 derecede karşılaştığından, güneşimiz yalnız bu gün tam doğudan doğar ve tam batıdan batar. Pusulalarınızı akord etmeniz için bulunmaz bir fırsattır bahar ılımı.

***

Telefona fırlarım
Babam arar zırlarım
Eğer emri olursa
Parayı sıfırlarım (TS)

***

ALO BILAL (TIKLAYINIZ)

bilal

***

Dahası, günün tam ortasında nerede olursanız olun, başınızı kaldırıp güneşi gördüğünüz açının, tam tepenizdeki noktadan uzaklığı, (ya da 1. tepenizdeki sonsuz, 2. gözleriniz, 3. güneşin yaptığı bu üç noktanın oluşturduğu açı),  bulunduğunuz parallelin derecesini gösterir. Söz gelişi Ankara’da iseniz, gün ortasında güneş göğün tepesinden 39.8750° aşağıdadır. Haliyle ekvatorda tam tepede olacağından, tepe noktasından sıfır derece uzaklıktadır. Akıllara ziyan bilgiler bunlar.

***

“Köroğlu der: koçyiğitler
Hazırlansın arap atlar
Sandığa giren yiğitler
Bu sandıktan çıkmamalı” (Köroğlu)

***

bilal2

                                    ***

Soruyu bil al oğlan
Parayı bul al oğlan
Vakfına gelenleri
Sıfırla Bilâl oğlan (TS)

                         ***

                                                                                                                                                            

“Sen zannedermisin ki benim hep elemlerim                                                                 Heyhât ben nevâib-i eyyamı inlerim”. (Tevfik Fikret)

                          ***

Deveye sormuşlar “boynun niye eğri ?”
“Ne eğrisi lan !” demiş “hepsi montaj”.

***

Aşağıda bu fakirin görüntülediği ay dedemizin güzel bir pozunu ve “Yedi kız kardeşin” (Ülker yıldız takımı, veya M45, veya “Pleiades”) pırıltısını göndermekteyiz ki bu iyiliğimiz de unutulmaya.

Gözleriniz hep yükseklerde olsun

Dr. Timur Sumer

One thought on “ŞEHZADELER : MUSTAFA, UDAY VE BİLÂL OĞLAN (3)”

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: