DİLİN KEMİĞİ

 

2004 TARİHLİ BİR HACETTEPE70 YAZIŞMASI

 Jan 8, 2004
To
hacettepe70@yahoogroups.com

Sevgili Hacettepezedeler:
Geçmiş zaman olur ki o kadar olur.. Eski günlerden bir gün, ESK kardeşimiz fakire, dilin kemiğinin olmamasının kendisini ne kadar üzdüğünü belirterek, “ Dilin kemiğinin olmaması valla beni çok üzüyor Timur’cuğum” demiş idi ki, bendeniz de “dert etme be Eyüp” diyerekten elimden geldiğince kendisini teselli etmiş idim.

Tavazuu diline mânidir, kendi söyleyemez; ancak duyduk ki yüzümüzün akı, medâr-ı iftihârımız ESK kardeşimiz tıp tarihine altın harflerle geçecek bir atılımla, ilk kez olarak insan diline tavuk lâdes kemiği transplantasyonunu gerçekleştirmiş, “dilin kemiği yoktur” bahanesiyle durmadan dedikodu üreten bildiğiniz unsurları mosmor etmiş bulunmaktadır.
Saniyen; yanlışım varsa Pınar kardeşimiz düzeltsin, Pınar’ın sevgili köpeği Kebap’ımızın de kemiklere aşırı bir ilgisi olduğunu, evinde zengin bir kemik kolleksiyonu bulunduğunu tahmin etmekteyim.
Salisen; bendeniz en başarılı kilo vermeyi cerrahi “intern”u iken becermiş olduğumdan, önerim şudur ki, Kebap’ımıza fizik çalışması mebzûl, lâkin pek fazla akıl gücü istemeyen, ortopedi gibi bir asistanlık bulmamız fazla kilolarını atmasına yardımcı olacaktır.

Bu konuda Eyüp kardeşimiz yardımcı olabilir diye düşünmekte haksız mıyım?
Kestane cevap
Acele kebap
Tımur

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: